هزینه کلاس آموزش دف

آموزش دف

آموزش دف: موضوع این مطلب در سایت آموزشگاه موسیقی فردوس در مورد آموزش دف می باشد. در این مطلب در مورد عوامل موثر بر هزینه آموزش دف، مدت زمان هرجلسه کلاس دف، تحصیلات و سابقه کار مدرس دف، تعداد جلسات کلاس دف، سطح هنرجو و رده سنی هنرجو در کلاس دف توضیح می دهیم. اگر به یادگیری ساز دف علاقه دارید در ادامه همراه ما باشید.


عوامل موثر بر هزینه آموزش دف

یکی از سازهای قدیمی ایرانی که به صورت کوبه ای می باشد و نواختن آن به وسیله ضربات انگشت دست صورت می گیرد، دف نام دارد.در قدیم تنها در مراسم های عرفانی دف می نواختند اما امروزه به صورت گروهی با دیگر سازها و یا تکی در گروه های موسیقی از آن استفاده می کنند. دف سازی است که از گذشته تا امروز توجه زیادی به آن می شود و روز به روز به تعداد علاقه مندان به این ساز افزوده می شود. آقایان مسعود حبیبی و بیژن کامکار از نوازندگان معروف و مشهور دف می باشند.


با توجه به اینکه اکثر افراد با مشکل کمبود زمان مواجه هستند ترجیح می دهند تا آموزش دف را به صورت خصوصی فرا بگیرند و آن را در منزل آموزش ببینند.


اگر قصد شرکت در کلاس آموزش دف را دارید و قیمت آن نیز برای شما اهمیت دارد در ادامه ی مطلب عواملی که بر هزینه ی این کلاس ها اثر گذار است را بیان می کنیم.


مدت زمان هر جلسه کلاس دف

مدت زمان هرکلاس با توجه به روش و صلاحدید استاد متفاوت است و زمانی بین 30 دقیقه الی 1 ساعت برای آن در نظر می گیرند.هزینه ی کلاس دف با توجه به زمان آن متفاوت است و هر چه مدت زمان کلاس بیشتر باشد هزینه ی بیشتری را باید پرداخت نمود. در کلاس دف آموزش ها به صورت تئوری و تمرینات عملی می باشد که کتاب های آموزشی خاص خود را دارند به همین علت ممکن است چند جلسه ی اول صرف آموزش تئوری دف می شود.تحصیلات و سابقه کار مدرّس دف

از دیگر عوامل موثر در هزینه ی کلاس دف تجربه و دانش استاد دف می باشد. در صورتی که استاد انتخابی شما مدرک مرتبط با موسیقی و سابقه تدریس زیادی در زمینه موسیقی داشته باشد مشخص است که باید هزینه ی بیشتری را برای کلاس خود پرداخت کنید.


تعداد جلسات کلاس دف

با توجه به روش کار هر استاد تعداد جلسه ی آموزشی متفاوت می باشد برای مثال یک استاد هفته ای 1 جلسه کلاس برگزار می کند و استاد دیگر هفته ای 3 جلسه. هرچه تعداد جلسه ی بیشتری برای آموزش دف در نظر گرفته شود هزینه ی کلاس شما نیز بالاتر می رود.


سطح هنرجو در کلاس دف

برای اینکه یک نوازنده ی حرفه ای شوید لازم است تا تمرینات خود را افزایش داده و به درستی تمرین کنید. در کلاس های مبتدی هزینه ی کمتری نسبت به کلاس های پیشرفته باید پرداخت کنید زیرا هرچه به سطح بالاتری بروید نیازمند یک استاد حرفه ای تر هستید.به همین دلیل برای کاهش هزینه ی کلاس دف می توانید در ابتدای کار به سراغ استاد هایی با سطح متوسط رفته و با بالارفتن سطح به سراغ استاد های حرفه ای تری برای آموزش بروید.


رده سنی هنرجو در کلاس دف

آموزش موسیقی برای همه ی رده های سنی مناسب است اما برای آموزش آن به کودکان باید به این نکته توجه کرد باید به دنبال تدریس خصوصی دف باشید زیرا آموزش موسیقی برای کودکان تفاوت های زیادی با آموزش بزرگسالان دارد و انتخاب استادی که در زمینه آموزش به کودک مهارت دارد بسیار حائز اهمیت است.باید به این نکته هم توجه داشت که با توجه به سختی کلاس آموزش کودکان باید هزینه ی بیشتری برای آن پرداخت.


منبع: https://ferdowsacademy.com/2020/02/10/کلاس-آموزش-دف/

/ 0 نظر / 99 بازدید